Středa, 17 Čec 2019
Marketingový trik developera: The Green Line Email

Pravděpodobně kvůli negativní publicitě spojované s názvem Administrativní Centrum Kačerov přejmenoval developer tento projekt marketingově vhodnějším názvem. Mezi Severojižní magistrálou a Jihlavskou ulicí v Praze 4 na bývalém zeleném pásu s lipovou alejí se tedy nyní staví "The Green Line Kačerov" (www.greenlinekacerov.cz).

Prohlédnete-li si vizualizaci, máte dojem, že se nacházíte ve světlé a vzdušné budově někde v zahradní části města, rozhodně ne v bariérovém domě lemujícím jednu z nejzatíženějších městských komunikací v České republice. Projekt údajně získal certifikát LEED úrovně GOLD, která je udělována šetrným budovám s kvalitním vnitřním prostředím. Počkejme si, zda „otevíratelná okna s absorpcí venkovního hluku“, „exteriérové a interiérové videostěny s HD obrazovkami“ a „vyhrazené parkoviště pro elektrická a hybridní vozidla“ či další developerem prezentované parametry pro udělení certifikátu v očích případných budoucích nájemců kanceláří převáží zápory z nepříznivého umístění objektu.

Umístění stavby je v rozporu s existující judikaturou a je napadeno kasační stížností u soudu. Udělení certifikátu může kandidovat na absurditu roku. Je výsměchem všem, kteří tu nádhernou lipovou alej před třiceti lety sázeli, všem, jimž zeleň dávala stín, čistila vzduch a zvala je na procházky s pejsky.

 

Markéta Kuncová