Neděle, 31 Kvě 2020
Soud-hluk


MČ Praha 4 nesouhlasí se zvýšením rychlosti na magistrále Email

MČ Praha 4

 

Rada městské části Praha 4 na svém zasedání dne 13.1.2016 vyjádřila nesouhlas se zvýšením rychlosti na Severojižní magistrále v úseku Vyskočilova - Jižní spojka a pověřila starostu Prahy 4 k jednání s Magistrátem hl. m. Prahy

 

Dokumenty v pdf uvnitř článku.

Celý článek...
 
Krok zpět: u našich domů magistrála opět rychlostní komunikací Email

Vážení členové a příznivci spolku Občané postižení Severojižní magistrálou, milí sousedé,

možná jste si už sami všimli, že automobilová doprava na magistrále vydává větší hluk než obvykle. Je tomu tak proto, že odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy na sklonku roku 2015 na pokyn radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) rozhodl, že protihlukové omezení spočívající ve snížení rychlosti na 50 km/hod z původních 70 km/hod již není třeba. Technická správa komunikací proto na úseku magistrály mezi sjezdem na Jižní spojku a Pankrácí upravila značení tak, že je možné v tomto úseku jezdit rychlostí 80 km/hod, tj. ještě vyšší rychlostí než do konce roku 2009.

Celý článek...
 
ČT - Události v regionech Email

ČTSedmdesátka na pražské magistrále 5. května

Podívejte se na pořad České televize "Události v regionech" z 1.10.2012, který se věnuje debatě o návratu sedmdesátky na ulici 5. května.

Přehrávání spustíte kliknutím na logo iVysílání České televize.

 
Spor o hluk míří do Štrasburku - HN PRAHA | 17.1.2012 | Rubrika: Zprávy z Prahy PDF Tisk Email

Kam se obrátit dál? Už jen do Štrasburku. Lidé bydlící v těsné blízkosti magistrály odmítají přijmout skutečnost, že hlavní město nemusí ztišit hluk na magistrále, který jejich byty zatěžuje mnohem víc, než dovoluje hygienická norma. Minulý týden to ve svém nálezu konstatoval Ústavní soud. „Důvody, z nichž Ústavní soud ve svém nálezu vychází, jsou výrazem popření ústavou zaručených práv jednotlivců a jsou natolik absurdní, že vážně zvažujeme podání stížnosti k Evropskému soudu pro lidská práva,“ sdělila HN Alžběta Rejchrtová, která řadu let usiluje o zklidnění jedné z nejfrekventovanějších silnic v zemi.

Celý článek...
 
Nepřestávám se divit Tisk Email

Při vyhlášení rozsudku Ústavního soudu k odhlučnění magistrály v oblasti Vyskočilova- Michelská na Praze 4 jsem na chvíli pevně zavřela oči. Hodinu předtím jsme byli přesvědčeni, že soud stížnosti města nevyhoví, že přece nemůže neochránit naše vlastnické právo a především právo na zdraví. Něco nám však přesto říkalo, že tomu tak být nemusí. Když jsem oči otevřela, nestačila jsem se divit.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL