Neděle, 31 Kvě 2020
kauza-magistrala.net
MČ Praha 4 nesouhlasí se zvýšením rychlosti na magistrále Email

MČ Praha 4

 

Rada městské části Praha 4 na svém zasedání dne 13.1.2016 vyjádřila nesouhlas se zvýšením rychlosti na Severojižní magistrále v úseku Vyskočilova - Jižní spojka a pověřila starostu Prahy 4 k jednání s Magistrátem hl. m. Prahy

 

Dokumenty v pdf uvnitř článku.

Celý článek...
 
Nesouhlasíme s rozšiřováním BB Centra o hotel a další administrativní budovy Email

Na konci roku 2014 proběhla médii zpráva, že developerská společnost PASSERINVEST GROUP Radima Passera začne v roce 2016 ve Vyskočilově ulici stavět 14patrový hotel a 13patrovou administrativní budovu.

Spolek Občané postižení Severojižní magistrálou byl jedním z mnoha subjektů, spolků, SVJ i jednotlivých fyzických osob, které k záměru oznámenému v procesu EIA přes hektický vánoční čas poslaly svá vyjádření do procesu posuzování vlivu na životní prostředí. Všechna vyjádření byla negativní. Vyjádření našeho spolku si můžete přečíst zde (pdf). Popis záměru najdete a další vývoj v procesu posuzování vlivu na životní prostředí můžete sledovat na stránkách agentury Cenia zde: portal.cenia.cz/eiasea/...

Celý článek...
 
TZ: Nájezdové rampy z Vyskočilovy ulice a kácení stromů Email

V těsné blízkosti školy v Bítovské ulici na Praze 4 má padnout 52 vzrostlých stromů a téměř tisíc metrů čtverečních širokého a hustého keřového porostu. V současné době vede Úřad Městské části Praha 4 řízení o kácení, některé mladší stromy mohou padnout i bez povolení. Mají ustoupit výstavbě nájezdové rampy z ulice Vyskočilovy, která by měla odvést dopravu z Budějovického náměstí a v případě, že bude postaven Podolský most také z Prahy 5, protože by vedle Barrandovského mostu mohlo vzniknout alternativní dopravní propojení ulicí Jeremenkovou, Olbrachtovou a po rampě ven z města. Na magistrálu, která má být podle plánů magistrátu zklidněna, by tak mohly proudit další tisíce aut. Spolek Občané postižení Severojižní magistrálou, který vede Alžběta Rejchrtová, současná zastupitelka Městské části Praha 4 za Stranu zelených organizuje petici proti kácení i proti výstavbě ramp. Za první den během necelých tří hodin se před školou v Bítovské ulici podepsalo 110 lidí.

Celý článek...
 
Email

Monstrum

 
Zveřejnění a veřejné projednání posudku EIA na stavbu hotelu ve Vyskočilově ulici (BB Centrum) Email

Vážení sousedé,

na stránkách portálu agentury Cenia byl zveřejněn posudek na novou stavbu BB Centra - třináctipatrový kongresový hotel ve Vyskočilově ulici. Zpracovatel posudku vyhodnotil negativní připomínky občanů a stanoviska příslušných orgánů včetně MČ Praha 4 tak, že k záměru vydal souhlasné stanovisko a stanovil podmínky pro další správní řízení (územní a stavební řízení vedené místním stavebním úřadem). Do posudku a ostatní dokumentace můžete nahlédnout na http://portal.cenia.cz/... nebo do 17.6.2016 na odboru ochrany prostředí na MHMP a na Úřadu MČ Praha 4 (viz příloha).

Veřejné projednání posudku proběhne dne 16.6.2016 od 15:30 hodin ve Společenském centru na Brumlovce.
Připomínky je možné zaslat do 17.6.2016 včetně
...

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL