Neděle, 25 Čec 2021
PROTESTUJTE Email

PROTI VÝSTAVBĚ ADMINISTRATIVNÍHO CENTRA BUDĚJOVICKÁ

PROTI VÝSTAVBĚ MALÉ LEDOVÉ VĚŽE

Na nároží ulic Budějovická a Vyskočilova má místo slibované galerie vyrůst osmnáctipatrový administrativní kolos, proti kterému bojujeme.

Nadlimitně zatížené prostředí se už nemůže podle stávající judikatury dále zatěžovat. Magistrát a radnice Prahy 4 však prodaly poslední kousek veřejného prostoru developerovi, který je napojen na místního kmotra Ondřeje Palounka a politiky na radnici. Stejný investor nám už jeden veřejný prostor zhyzdil, když vykácel v Jihlavské ulici lipovou alej a postavil tam obludné Administrativní centrum Kačerov. Teprve po dvou letech, když už budova stojí, soud zrušil územní rozhodnutí. V případě AC Budějovická je proto nezbytné postupovat nejenom cestou správních řízení, ale vyvinout vedle občanského také politický tlak a tento záměr zastavit.

Připojte se k našim námitkám do územního řízení, veřejné jednání se koná dne 22.9.2014 na radnici v 9 hodin, místnost číslo 612. Podkladové materiály na požádání zašleme.

MALÁ LEDOVÉ VĚŽ.
Na tuto stavbu na nároží ulic Budějovická a Na Strži už bylo vydáno územní rozhodnutí, Rada MČ Prahy 4 v čele se starostou Caldrem s umístěním stavby souhlasila. Náš spolek podal proti rozhodnutí odvolání a je ochoten hájit zájmy občanů jak soudní, tak politickou cestou. Žádný developer by v Praze 4 nepostavil nic, kdyby s jeho záměrem radnice nesouhlasila.

Podpořte proto prosím v komunálních volbách zástupce spolku Občané postižení Severojižní magistrálou, kteří kandidují za TROJKOALICI, aby se tato železobetonová skleněná monstra v naší čtvrti nestavěla.

 

Mgr. Alžběta Rejchrtová
předsedkyně spolku Občané postižení Severojižní magistrálou
zastupitelka za Stranu zelených Městské části Praha 4

 

Daniel Kunc
Občané postižení Severojižní magistrálou
Strana zelených