Sobota, 25 Bře 2023
MČ Praha 4 nesouhlasí se zvýšením rychlosti na magistrále Email

MČ Praha 4

 

Rada městské části Praha 4 na svém zasedání dne 13.1.2016 vyjádřila nesouhlas se zvýšením rychlosti na Severojižní magistrále v úseku Vyskočilova - Jižní spojka a pověřila starostu Prahy 4 k jednání s Magistrátem hl. m. Prahy

 

Dokumenty v pdf uvnitř článku.

Celý článek...
 
Krok zpět: u našich domů magistrála opět rychlostní komunikací Email

Vážení členové a příznivci spolku Občané postižení Severojižní magistrálou, milí sousedé,

možná jste si už sami všimli, že automobilová doprava na magistrále vydává větší hluk než obvykle. Je tomu tak proto, že odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy na sklonku roku 2015 na pokyn radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) rozhodl, že protihlukové omezení spočívající ve snížení rychlosti na 50 km/hod z původních 70 km/hod již není třeba. Technická správa komunikací proto na úseku magistrály mezi sjezdem na Jižní spojku a Pankrácí upravila značení tak, že je možné v tomto úseku jezdit rychlostí 80 km/hod, tj. ještě vyšší rychlostí než do konce roku 2009.

Celý článek...
 
ČT - Události v regionech Email

ČTSedmdesátka na pražské magistrále 5. května

Podívejte se na pořad České televize "Události v regionech" z 1.10.2012, který se věnuje debatě o návratu sedmdesátky na ulici 5. května.

Přehrávání spustíte kliknutím na logo iVysílání České televize.

 
Spor o hluk míří do Štrasburku - HN PRAHA | 17.1.2012 | Rubrika: Zprávy z Prahy PDF Tisk Email

Kam se obrátit dál? Už jen do Štrasburku. Lidé bydlící v těsné blízkosti magistrály odmítají přijmout skutečnost, že hlavní město nemusí ztišit hluk na magistrále, který jejich byty zatěžuje mnohem víc, než dovoluje hygienická norma. Minulý týden to ve svém nálezu konstatoval Ústavní soud. „Důvody, z nichž Ústavní soud ve svém nálezu vychází, jsou výrazem popření ústavou zaručených práv jednotlivců a jsou natolik absurdní, že vážně zvažujeme podání stížnosti k Evropskému soudu pro lidská práva,“ sdělila HN Alžběta Rejchrtová, která řadu let usiluje o zklidnění jedné z nejfrekventovanějších silnic v zemi.

Celý článek...
 
Nepřestávám se divit Tisk Email

Při vyhlášení rozsudku Ústavního soudu k odhlučnění magistrály v oblasti Vyskočilova- Michelská na Praze 4 jsem na chvíli pevně zavřela oči. Hodinu předtím jsme byli přesvědčeni, že soud stížnosti města nevyhoví, že přece nemůže neochránit naše vlastnické právo a především právo na zdraví. Něco nám však přesto říkalo, že tomu tak být nemusí. Když jsem oči otevřela, nestačila jsem se divit.

Celý článek...
 
Ústavní soud zrušil rozsudky NS a MS o rušení hlukem na magistrále PDF Tisk Email

Ústavní soud v otázce hluku z magistrály rozhodl proti zájmům obyvatel Prahy 4

Ústavní soud ČR  dne 11.1.2012 vyhověl ústavní stížnosti  Hlavního města Prahy a zrušil rozsudek Nejvyššího soudu, který zamítl dovolání Hl.m. Prahy a potvrdil rozsudek Městského soudu v Praze, podle něhož má Hlavní město Praha snížit hluk na magistrále na Praze 4 v úseku Vyskočilova – Michelská na zákonem stanovené limity 60 dB v noci a 50 dB ve dne. Ústavní soud  řekl, že došlo ke kolizi základního vlastnického práva Hl.m. Prahy a základních práv osob bydlících v okolí 5. května. Nezpochybnil, že vlastnická práva těchto osob jsou porušována, ovšem neděje se tak v míře nepřiměřené poměrům a město nemá možnost provoz na komunikaci, jímž hluk vzniká, ovlivnit. Rozsudky NS a MS v Praze nebraly v úvahu reálnou situaci, v níž se město nachází ani jeho snahu hlukovou situaci zlepšit.

Celý článek...
 
Ústavní soud rozhodne, zda má Hlavní město Praha snížit hluk na magistrále

Ústavní soud ČR bude dne 11.1.2012 v 9 hodin v Brně projednávat ústavní stížnost Hlavního města Prahy proti rozsudku Nejvyššího soudu ČR,  který dne 24.11.2010 zamítl jeho dovolání a potvrdil rozsudek Městského soudu v Praze, jenž nařídil Hlavnímu městu Praze snížit na magistrále na Praze 4, v úseku Vyskočilova- Michelská, hluk na zákonem stanovené limity 60 dB ve dne a 50 dB v noci. Město mělo do roka přijmout opatření, jimiž hluk sníží.

Celý článek...
 
Rozsudek Městského soudu v Praze č.j. 54 Co 390/2007-203

Ke stažení zde:          příloha

(formát pdf, 868 kB)

 
Stavební úřad na Praze 4 okázale ignoruje rozhodnutí soudů

Stavební úřad Prahy 4 došel k závěru, že rozhodnutí Městského soudu snížit hluk na magistrále na zákonem stanovené limity 60 dB ve dne a 50 dB v noci se ho netýká. Stejně tak se ho netýkají ani další rozhodnutí Městského soudu v Praze a Nejvyššího správního soudu ve věci výstavby na Pankrácké pláni, jež stanovují, že do nadlimitně zatíženého území se nesmějí umisťovat stavby, které zátěž ještě zvýší, byť jen nepatrně.

Stavební úřad Prahy 4 vydal územní rozhodnutí, jímž umístil Administrativní centrum Kačerov (dále také „AC Kačerov“) do zeleného pásu, který odděluje magistrálu od ulice Jihlavská.  Objemné budově dlouhé 174 m  má padnout za oběť asi stovka stromů, většinou vzrostlých lip, a více než tisícovka metrů čtverečních keřů. Budova má být údajně jakousi protihlukovou bariérou, která svou hmotou nahradí část protihlukové stěny, jež má vést podél magistrály a plánované nájezdové rampy z ulice Vyskočilova.  Objekt by přitom ochránil částečně jen dva domy, splnění hlukových limitů by nezajistil, a hluk by odrazil na další domy na protilehlé straně magistrály. Jeho umístění by navíc zkomplikovalo a možná znemožnilo budoucí překrytí magistrály.

Celý článek...
 
Rozsudek Nejvyššího soudu ČR č.j. Cdo 3281/2008-273

Ke stažení zde:          příloha

(formát doc, 46 kB)

 
VYHRÁLI JSME DEFINITIVNĚ SOUD PROTI HLUKU

Dne 24.11.2010 Nejvyšší soud ČR zamítl dovolání a potvrdil rozsudek Městského soudu v Praze, jenž nařídil Hlavnímu městu Praze snížit hluk na zákonem stanovené limity 60 dB ve dne a 50 dB v noci. Město musí do roka přijmout opatření, jimiž hluk sníží.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL